Langų reguliavimas ir remontas


Teikiame kokybiškas langų reguliavimo ir remonto paslaugas. Patyrę specialistai visada pasiruošę patarti ir padėti surasti geriausią problemos sprendimą, nesvarbu kokio modelio langai tai būtų. Keičiame nusidėvėjusius profilių elementus, prastai funkcionuoti pradėjusius langų mechanizmus ir išsprendžiame daugelį kitų problemų. Kartais nebūtina langų keisti, pakanka puikiai savo darbą išmanančio specialisto ir langai vėl gali būti naudojami kaip nauji.

Kaip ir langų apdaila bei durų apdaila, langų reguliavimas atliekamas profesionaliai, užtikrinant maksimalų langų ilgaamžiškumą.

Langų reguliavimas

Langų reguliavimas – lango atstatymas į pradinę jo padėtį. Atliekamas norint pašalinti lango išsikreivinimą horizontalioje plokštumoje ir užtikrinti lango sandarumą.

Šiuolaikinių langų reguliavimas neužtrunka ilgai, bet yra labai svarbus faktorius, nulemiantis ilgaamžį konstrukcijos veikimą. Laiku atliktas lango reguliavimas bei profilaktinis sutepimas leis  sutaupyti Jūsų pinigus ir padės išvengti išlaidų, susijusių su rimtesniu lango remontu ar jo keitimu.

Kiekvienam plastiko, medžio, aliuminio lango tipui yra specialiai pritaikyta furnitūra, kuri leidžia varstyti langus įvairiomis kryptimis bei užtikrina jų sandarų uždarymą. Laikui bėgant sumontuotą langą veikia daugelis skirtingų išorinių poveikių – karštis, šaltis, vėjas. Dėl to langas „pasėda“, dėl apkrovų sutrinka lango mechanizmo darbas. Pasidaro sunkiau sukti rankeną, pradeda traškėti furnitūra, strigti uždarymo mechanizmas, dingsta lango sandarumas, atsiranda skersvėjis. Tokiais atvejais tampa reikalingas lango reguliavimas ir sutepimas. Neteisingai atliekamas langų reguliavimas savo jėgomis lemia pagrindinių furnitūros elementų gedimą.

Langų remontas

langu reguliavimas kaune

Langų apkaustų gamintojai rekomenduoja reguliuoti langus arba bent leisti specialistui patikrinti būklę 1-2 kartus į metus. Patirtis byloja, kad dažniausiai problemos kyla dėl langų nepriežiūros. Langų nepriežiūrą galima įvardinti kaip sutepimo trūkumą, išsireguliavimą, lango pasėdimą. Visi šie veiksniai lemia gendančias apkaustų dalis, prasisukančias rankenas, prašokančius mechanizmus, lango rėmo deformacijas, sandarumo sumažėjimą (šilumos, garso izoliacijos nuostolius) ir kt. Taigi, kad langas tarnautų ilgus metus neprarasdamas savo funkcijų ir izoliacinių savybių, jis turi būti reguliariai reguliuojamas ir prižiūrimas.

Langų remonto metu yra šalinami gedimai  ir keičiamos nusidėvėjusios, savo funkcijas nebeatliekančios langų dalys. Paprastai langų remontas reikalingas tuomet, kai laiku arba kokybiškai nebuvo atliekami reguliavimo darbai (tinkamos priežiūros stoka paprastai tampa pagrindine lango mechanizmų gedimų priežastimi).

Kaip vyksta langų reguliavimas

Plastikinių langų reguliavimas yra labai svarbus, jei norima užtikrinti kokybišką ir ilgą langų naudijimą. Langų reguliavimas turi būti atliekamas nepriklausomai nuo langų rūšies – tai vienodai svarbu kalbant ir apie plastikinius, ir apie medinius langus. Langų reguliavimas paprastai atliekamas tokiais etapais:

Nustatomas atsiradęs trikdis ir jo priežastis (paprastai tai pavaros gedimas, kai rankena sukasi ratu, kartais  visai nefunkcionuoja arba viršutiniame vyrių kampe esančių žirklių gedimas, dėl kurios sutrinka varstymo funkcija, atidarant langą jis neretai ir atsiverčia);

Įvertinama, kiek langą reikia reguliuoti (langas reguliuojamas naudojant specialų šešiakampį raktą, kuriuo reguliuojama jau minėta dalis viršutiniame vyrių kampe – lango reguliavimo taškas);

Atliekama langų reguliavimo procedūra (koreguojamas lango prispaudimo laipsnis bei pozicija);

Suteikiama atliktų reguliavimo darbų garantija.

Plastikinių langų gedimai ir jų priežastys

Dažniausiai pasitaikantys langų gedimai ir dėl jų patiriama žala – tai sandarumo nebuvimas, suprastėjusios izoliacinės savybės,dėl kurių padidėja busto šildymo išlaidos. Paprastai – tai netinkamos priežiūros pasekmės, kurias pašalinti reikalingas langų remontas. Prastai prižiūrimi ar visai neprižiūrimi langai ima netinkamai funkcionuoti, į patalpas ima skverbtis gatvės triukšmas ir šaltis, juntamas vėjas. Dėl šių veiksnių kyla daugybė eksploatacijos sunkumų. Vienu didžiausiu laikomas langų gedimas – sandarumo stoka atsiranda tuomet, kai per silpnai prispaudžiama lango varčia. Tai ypač aktualu atvėsus orams, šaltuoju sezonu, kuomet dėl šalčio poveikio plastikinės lango konstrukcijos ir guminės tarpinės ima trauktis, taigi mažėja sandarumas – langą būtina reguliuoti. Tarpinės yra pagrindinis lango sandarumą užtikrinantis elementas, todėl vos joms susidėvėjus būtina keisti nedelsiant.

Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet reguliavimas atliekamas tinkamai ir laiku, tačiau minėtosios problemos vis tiek pastebimos. Tuomet galima įtarti, kad nekokybiškai buvo atliktas ir langų montavimas. Mūsų langų remonto specialistui ir šie defektai yra gerai pažįstami, todėl jų šalinimas nesukels didesnių sunkumų.

lango reguliavimas kaunas

Langų reguliavimas gali būti išvengtas?

Langų reguliavimo neįmanoma visiškai išvengti, nes kaip ir visi gaminiai, laikui einant nusidėvi. Tai ypač būdinga intensyviai naudojant, dažnai atidarinėjant langą. Tačiau yra būdų,kurių dėka galima šį procesą pristabdyti. Kad langai kuo geriau veiktų ir būtų galima juos kuo ilgiau naudoti be reguliavimo ar remonto, reikėtų tinkamai juos prižiūrėti.

Visų pirma – reikia bent kartą per metus sutepti langus. Nors yra technologijų, kurios padeda apsaugoti langų mechanizmus net ir jų nesutepant, tačiau profilaktinė priežiūra yra kur kas geresnis sprendimas. Reguliari profilaktinė priežiūra maksimaliai prailginti langų naudojimo trukmę ir sumažinti gedimų tikimybę.

Langų priežiūrą ar profilaktinę apžiūrą gali atlikti mūsų meistrai. Jie patars, kokių priemonių reikia imtis, kad apsaugotumėte savo langus ir kaip ilgiau išvengti remonto. Mūsų meistrainurodys labiausiai tikėtinas priežastis, dėl kurių jūsų langų funkcionavimas yra labiausiai pažeidžiamas. Dažniausiai langų gedimai nebūna labai sudėtingi, juos sukelia dažna temperatūros kaita, drėgmė. Dėl tokių veiksnių langai ima strigti, deformuojasi, pradeda sunkiai varstytis, juos darinėjant ar sukant rankeną girdimi traškesiai. Laikui einant langai praranda sandarumą, todėl į patalpas pradeda skverbtis ne tik šaltis, tačiau ir drėgmė, dėl ko pradeda susidaryti pelėsis.

Be natūralių veiksnių (orų kaitos, kaitros ir pan.) langų funkcionavimui įtakos turi ir tai, kaip jie sumontuoti. Jei montavimo darbai buvo atlikti nekokybiškai, didesnė tikimybė, kad greitai pradės gesti ir bus reikalingas langų reguliavimas ar remontas.

Plastikinių langų priežiūra pačiam

Nors plastikiniams langams reikia reguliarios priežiūros, tačiau kartas nuo karto pačiam rūpinantis langais, reguliavimo ir remonto, gali ilgai neprireikti. Kad langai neskleistų keistų garsų ir nestriginėtų, rekomenduojama reguliariai sutepti judančias lango dalis alyva.lango reguliavimas

Jei lango varčia sureguliuota, varstosi be priekaištų ir sandariai užsidaro, užtenka sutepti apkaustus. Plastikinių langų gamintojai teigia, kad langai tarnauja ilgiau, jei bent kartą per metus jie sutepami specialia tepimo priemone. Tam reikia sutepti visas lango dalis, kurios nuolatos juda: išcentrinius varžtus, lankstus…

Vienas iš patogių būdų sutepti – pasinaudoti vienkartiniu švirkštu ir paprastu aliejumi. Kitas labai patogus būdas – įsigyti specialius metalinėms judančioms dalims sutepti skirtus tepalus/alyvėles. Taip pat galima pasinaudoti tuščiais alyvų ar panašiais buteliukais, aliejui įsipilti.

Po lango reguliavimo ir tepimo galima išvalyti lango staktoje susikaupusius nešvarumus. Tam glaima panaudoti paprasčiausią kempinėlę bei valymo priemones staktos vidaus išplovimui. Valant svarbu patikrinti ar neužsikimšusios drenažo kiaurymės staktos apačioje.
Ko nepatartina daryti su langais:

Nedėti daiktų tarp varčios ir staktos

Ant rankenų nekabinti papildomų svorių

Nesukioti atidaryto arba atversto lango rankenos. (Kai kurie langai neturi apsaugos mechanizmo, kuris neleidžia atsikabinti viršutiniam apkaustui-vyriui)

Pučiant stipriam vėjui nepalikti atviro lango.


Apibendrinant galima sakyti, kad lango priežiūra pačiam, gali prailginti plastikinio lango naudojimo trukmę, tačiau galiausiai lango reguliavimo vis tiek prireiks. Langų reguliavimas yra būtinas servisas, norint, kad langas stovėtų tiesiai, būtų sandarus ir gerai varstytųsi.

Langų tausojimas ir priežiūra padės, todėl serviso paslaugos bus reikalingos ne tai dažnai, tačiau norint išsaugoti šilumą namuose, reikia pasirūpinti langais. Net ir plastikiniais. Technologijos greitai keičiasi ir tobulėja, keičiasi ir plastikinių langų konstrukcijos. Tad ateityje langų reguliavimas taip pat gali įgauti kitokių niuansų.

langu reguliavimas

Plastikinių langų reguliavimas

Gaminant plastikinius langus, jie sureguliuojami taip, kad jie būtų idealioje pozicijoje., t.y kad lango varčia stovėtų idealiai lygiai visoms kraštinėms rėmo atžvilgiu. Ilgainiui langas „pasėda“ t.y jo pozicija rėmo atžvilgiu tampa ne tokia įdeali, kokia buvo. Dažniausiai pasitaikantys požymiai, kad reikalingas plastikinių langų reguliavimas:

• Kliūna lango apačia uždarant ar atidarant langą. Lango „nusėdimas“ dažniausiai pasireiškia ne tiksliu varčios užsidarymu. Langas turi užsidaryti sklandžiai, be jokių kliuvinių priglusti prie rėmo, jeigu taip nėra, reikalingas langu reguliavimas.

• Pilnai neužsilenkia lango rankenėlė – jei plastininio lango rankenėlė sunkiai arba išvis neužsilenkia į lango uždarymo poziciją, tuomet reikalingas plastininių langu reguliavimas. Persikreipdama lango varčia rėmo atžvilgiu išderina ir lango apkaustų pozicijas, ekcentrikai kliūna už langų prispaudėjų, netiksliai glusdami ir prispausdami lango varčia prie rėmo. Plastininio lango reguliavimas atstatys lango varčią į reikiamą poziciją.

• Traškesys uždarant langą – jei uždarant langą sklinda pašaliniai garsai, traška, girgžda langų apkaustai, tuomet taip pat reikalingas langu reguliavimas. Traškesys, girgždesys uždarant langą atsiranda dėl to, kad lango mechanizmai išsiderina iš savo pozicijų, trinasi į padidėjusio sąlyčio vietas.

Nesandarus langas – jei švilpia vėjai per langą, lango varčios ir rėmo pozicijos yra išsiderinusios – reikalingas plastikinių langu reguliavimas.

• Lango viršutinė dalis nepriglunda prie rėmo uždarant langą. Jei Jūsų langas iš atvertimo pozicijos į uždarymo poziciją nepriglunda prie rėmo – reikalingas langu reguliavimas;

• Užstrigo lango rankenėlė. Šiuolaikiniuose apkaustuose dažnai būna klaidingo veiksmo blokatoriai – varčios sukėlėjai, kurie blokuoja rankenėlės varstymą, kai langas yra atidarytas. Išsiderinus langams, gali išsiderinti ir lango rankenėlės blokavimas – tuomet reikalingas plastikinių langu reguliavimas.

Susisiekite

Turite bėdų dėl langų varstymo, drąsiai kreipkitės ir mes jums padėsime. Jeigu langas blogai atsidaro, stringa ar visai neatsidaro, mes sureguliuosime ir sutepsime. Uždarant langą girdisi traškesys, neužsidaro rankena iki galo, atstatysime lango poziciją į pirminę padėtį. Pučia vėjas, nesandariai užsidaro langas, sureguliuosime lango prispaudimą. Parinksime mechanizmą, sulūžusias detales pakeisime ir dar ilgai galėsite džiaugtis langais.
Norėdami pasikonsultuoti ar užsisakyti paslaugą SKAMBINKITE DABAR +370 676 72919 arba užpildykite kontaktų formą. Pasiūlysime geriausią variantą.

Teikiame šias paslaugas:

Langų reguliavimas-remontas.

Mechanizmo remontas ir keitimas.

Lango apkaustų remontas, sutepimas.

Lango rankenų keitimas.

Nuvandeninimo sistemos išvalymas.

Priešįsilaužiminių mechanizmų montavimas.

Lango atstatymas į pirminę padėtį.

Susidevėjusių tarpinių keitimas.

Langų reguliavimo ir remono paslaugos teikiamos Vilniuje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Jonavoje, Kėdainiuose, Ukmergėje, Kaišiadoryse, Elektrėnuose, Garliavoje, Prienuose ir kituose aplinkiniuose miestuose bei rajonuose. Esant reikalui, už papildomą mokestį, galim atvykti ir į kitus miestus.